برای استفاده از امکان "فعال سازی اکانت با پیامک" ابتدا باید در پنل پیامک ثبت نام نمایید.برای ثبت نام فقط کافی است کلمه appeto را به شماره 300077 ارسال نمایید تا ثبت نام شما انجام و اطلاعات ورود برای شما ارسال شود. پس از آن می توانید وارد پنل پیامک خود شوید و دیگر اطلاعات ثبت نام خود را تکمیل نمایید تا پنل پیامکی شما فعال شود.

پس از ورود به پنل پیامک برای این که پیامک های فعال سازی حتی به شماره های بلک لیست و با سرعت بالا ارسال شوند حتما باید ماژل "وب سرویس ارسال سریع پیامک" را فعال کنید.

برای فعال کردن ماژول از منو وارد گزینه "امکانات اولیه مورد نیاز" و سپس وارد گزینه "فعالسازی امکانات پنل" شوید در این قسمت می توانید ماژول را فعال کنید

سپس از منو وارد قسمت "برنامه نویسان" شوید و گزینه " قالب های ماژول ارسال سریع " را انتخاب نمایید. در قسمت پایین صفحه ، شما باید قالب های ارسال را وارد نمایید که منظور متنی است که برای فعال سازی اکانت یا بازیابی رمز عبور از آن استفاده می شود در این متن ها یک نکته بسیار مهم است:

برای قالب فعال سازی اکانت شما باید حتما در متن خود کد [verificationCode] را وارد نمایید بعنوان مثال:

کاربر گرامی سلام کد فعال سازی شما برای اپلیکیشن : [verificationCode]

و برای قالب بازیابی رمز عبور حتما باید کد [verificationPasswordCode] را وارد نمایید بعنوان مثال:

کد بازیابی رمز عبور شما در اپلیکیشن: [verificationPasswordCode]

در صورتی که فروش اکانت را استفاده کرده اید می توانید قالب هایی برای ارسال کد پیگیری اضافه کنید که پس از هر خرید برای شما و خریدار پیامک تایید خرید بهمراه کد پیگیری ارسال شود که برای هر دوقالب باید از کد [trackingCode] استفاده کنید بعنوان مثال:

خرید شما با موفقیت در اپلیکیشن انجام شد کد پیگیری: [trackingCode]

نکته: در این متن ها از تبلیغات استفاده نکنید تا به تایید مدیر برسد

نکته: لطفا به بزرگ و کوچک بودن حروف در کدهای ذکر شده دقت نمایید

نکته: در صورتی که از پیامک در فروشگاه ساز برای ارسال پیامک تایید خرید استفاده کرده اید، باید از [trackingCodeبرای ارسال کد پیگیری استفاده کنید.

پس از اضافه شدن برای هر قالب یک "شناسه قالب" که بصورت عدد است دریافت می کنید که باید آنها را در پنل اپتو وارد نمایید.

دریافت کد امنیتی و کلید وب سرویس

برای دریافت کد امنیتی و کلید وب سرویس ابتدا از منو وارد  قسمت "برنامه نویسان" شوید و گزینه کلید وب سرویس را انتخاب نمایید.

در این قسمت کد امنیتی توسط خود شما وارد می شود و پس از آن می توانید کلید وب سرویس را دریافت نماید که در پنل پیامک توضیحات کامل وجود دارد