درباره ما

ماژول درباره ما مناسب اپلیکیشن های معرفی، شرکتی و ...

ماژول درباره ما
درباره ما

ویژگی‌های درباره ما

ماژول درباره ما برای وارد کردن اطلاعات سازنده یا دارنده اپلیکیشن مورد استفاده قرار می گیرد و باعث اعتماد بیشتر کاربران به اپلیکیشن می شود. از ویژگی های ماژول درباره ما می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- امکان درج اسلایدشو
- امکان درج محتوای متنی و تصویری
- پیوند به صفحات اجتماعی
- امکان ایجاد کارت های اطلاعاتی

mohtava1

 1. عنوان: عنوان محتوا را وارد نمایید.
 2. زیر عنوان: زیر عنوان محتوا را وارد نمایید.
 3. محتوا: متن اصلی صفحه محتوا را وارد نمایید.

*بهتر است از کپی متن در بخش ویرایشگر متن خودداری کرده و آن را تایپ کنید و در صورت نیاز به کپی متن از درگاه دیگر، حتما از امکانات ویرایشی این بخش کمک بگیرید.

ویرایشگر متن

این کادر امکاناتی نظیر کپی، ایجاد پیوند و .. را مشابه با نرم افزار word در اختیار شما قرار می دهد.

*انتخاب فونت مرتبط با این بخش نبوده و شما تنها امکان افزودن یک فونت واحد برای کل متون اپلیکیشن را خواهید داشت. تغییر فونت از بخش تنظیمات پنل در دسترس شماست.

 

منبع:

 

 

 

این بخش امکانات مرتبط با درج کدنویسی با شرایطی خاص است.
درحال حاضر می توانید برای درج لینک آی فریم مرتبط با ویدیویهای آپارات از آن استفاده کنید.
برای این کار کد آی فریم ویدیوی مربوطه را طبق آموزش ارائه شده در ماژول آپارات از صفحه ی ویدیو برداشته و با انتخاب گزینه ی منبع، کد را در بخش ویرایش متن قرار دهید. با این کار ویدیوی آپارات بدون نمایش سایر آیتم های موجود در سایت آپارت در ماژول مورد استفاده ی شما نمایش داده خواهد شد.

 

گروه کپی:

 

 

 

با امکانات ویرایشی این بخش می توانید متون مورد نظر خود را از نرم افزار word یا سایر منابع دیگر در ویرایشگر متن کپی کنید.
امکانات این بخش عبارتند از:
برش(cut)
رونوشت(copy)
چسباندن(paste) ؛ با استفاده از این آیتم ویراشی، لینک های موجود در متن نیز منتقل شده و در ویرایشگر ماژول قرار خواهند گرفت.
چسباندن به عنوان متن ساده (paste)؛ با استفاده از این آیتم ویراشی، متون ویژگیهای خود از جمله لینک های گنجانده شده در آن را از دست خواهند داد.
چسباندن (paste) از نرم افزار word ؛ با استفاده از این آیتم ویراشی، متون تمامی خصوصیت خود در نرم افزارword  را حفظ خواهند کرد.

 

تاریخچه عملکرد:

 

 

 

واچیدن (undo typing): آخرین اقدام شما در ویرایش متن لغو می شود.
بازچیدن (redo typing):  بازگردانی اقدام لغو شده.

 

جستجو و جایگزینی:

 

 

 

جستجو (search): برای یافتن واژه یا عبارت در متن تایپ شده
جایگزینی (replace): با این گزینه می توانید واژه یا عبارتی را جایگزین واژه یا عبارت دیگر کنید.
گزینش همه (select all): می توانید همه متن را یکباره در حالت انتخاب قرار دهید

 

بزرگنمایی و حالات حروف:

 

 

 

درشت (bold): حروف را درشت تر نمایش می دهد.
خمیده (italic):محور حروف حالت اریب به خود می گیرد.
خط خورده (strikethrough): یک خط بر روی حروف درج می شود.

 

لغو فرمت

 

 

 

تمامی فرمت های اعمال شده بر روی واژگان اعم از درشت کردن حروف، پیوند و.. لغو می شود.

 

فهرست:

 

 

 

فهرست شماره دار (numbering):در ابتدای سطرهای انتخابی اعدادی را به ترتیب درج می کند.
فهرست نقطه ای (bullets):سطرهای انتخابی را با قرار دادن دایره ای توپر (bullet) متمایز می کند.

 

تنظیمات پاراگراف:

 

 

 

چپ چین (align left): تایپ متن از چپ، مناسب برای زبان هایی چون انگلیسی.
وسط چین (center): تایپ متن در مرکز صفحه، مناسب درج عناوین متن.
راست چین (align right): تایپ متن از راست، مناسب برای زبان هایی چون فارسی.

بلوک چین (justify): تراز کردن متون. در این حالت طول خطوط هر پاراگراف به یک میزان خواهد بود.
*توجه داشته باشید در صورت نیاز به کپی کردن متون در اپ انتخاب حالت justify (بلوک چین) برای متون مناسب نیست. (هنگامی که اپ شما راست چین باشد، حالت justify اعداد فارسی و کلمات انگلیسی را برعکس کپی می کند.)

 

پیوند:

 

 

 

گنجاندن/ویرایش پیوند: ایجاد پیوند(لینک) یا ویرایش آن
برداشتن پیوند: حذف پیوند قرار داده شده در متن

 

درج رسانه در متن:

 

 

 

قرداد دادن تصویر: با انتخاب این گزینه به پوشه بندی فایل های خود برای انتخاب و درج تصویر در متن منتقل خواهید شد. لازم است تصاویر مورد نظر شما برای درج در متن از این طریق انتخاب شده و از کپی تصاویر بدون بارگزاری آنها در پنل خود بپرهیزید.

قرار دادن جدول: امکان ایجاد جدول را با تعیین تعداد سطر و ستون در اختیار شما قرار می دهد.بهتر است جداول مورد نظرتان برای درج در متن را از این طریق ایجاد کنید و از کپی جداول در بخش ویرایش متن بپرهیزید.

 

قالب بندی و استایل:

 

 

 

قالب بندی(styles):از این بخش می توانید نوع قالب بندی سطرها (انواع تیتر یا حروف معمولی) را انتخاب کنید.
اندازه قلم(font size): اندازه ی بزرگی حروف از این بخش قابل تنظیم است.

 

رنگ متن و پس زمینه:

 

 

 

رنگ متن(font color): رنگ حروف از این بخش قابل انتخاب است.
رنگ پس زمینه(shading):رنگ پس زمینه ی حروف انتخابی را از این بخش تغییر دهید.

 

نمایشگر کادر ویرایشی:

 

 

 

بیشینه کردن: از این قسمت می توانید کادر تایپ و ویرایش متن را در بزرگترین حالت خود قرار دهید تا تنظیم متون برای شما راحت تر باشد.
نمایش بلوک ها: تقسیم بندی پاراگراف ها و امکان تنظیم آنها نسبت به هم از این بخش قابل دسترس است.

 

 

در این بخش می توانید تعداد نامحدودی از شبکه های اجتماعی خود را معرفی کرده و امکان دسترسی مستقیم کاربران را به صورت پیوندهای ارائه شده در بخش “نوع عملکرد” برای آنها فراهم کنید.

 1. انتخاب آیکن: از آیکن مربوط به آپلود تصویر، آیکن مورد نظر خود را اضافه کنید.
 2. نوع عملکرد: نوع عملکرد هنگام کلیک از این بخش قابل تنظیم است. در پایان به بررسی انواع عملکرد خواهیم پرداخت.

کارت های ماژول درباره ما به صورت پیشفرض در انتهای صفحه قرار دارند. می توانید کارتهای اطلاعاتی حاوی معرفی صفحه اجتماعی اشخاص، سایتها و.. را در این بخش ایجاد کنید. همچنین در صورت قرار دادن عملکرد برای کارت ها، کاربران با تاچ کارت به عملکرد مورد نظر دسترسی خواهند داشت. نوع عملکردهای در ادامه توضیح داده خواهد شد.

توضیح انواع عملکرد

در اینجا انواع عملکردها را توضیح می دهیم دقت کنید اگر در قسمتی برخی از عملکردها را مشاهده نکردید، دلیل نیاز نبودن آن عملکرد در آن قسمت خاص می باشد. ما در اینجا همه موارد را توضیح داده ایم.

پیوند داخلی

با انتخاب این گزینه می توانید کاربر را به صفحه ی دیگری از اپ منتقل کنید. برای نمونه کاربر می تواند با تاچ تصویر اسلایشو به صفحه ی مربوط  به یک خبر در ماژول وبلاگ شما منتقل شود. برای این کار پس از انتخاب گزینه ی پیوند داخلی، بر روی گزینه “تنظیمات” در فیلد “پیوند/تنظیمات”  کلیک کرده و صفحه ای که مایلید کاربر با تاچ تصویر به آن منتقل شود را انتخاب کنید اگر صفحه انتخاب شده دسته، یک محصول یا پست باشد باید اطلاعات عملکرد را نیز وارد نمایید که این اطلاعات در لیست ماژول مورد نظر وجود دارد.
به عنوان مثال اگر بخواهید با کلیک بر روی اسلاید کاربر وارد یک محصول شود ابتدا وارد فروشگاه شده و از لیست محصولات “اطلاعات عملکرد” را کپی کند.
اپتو
سپس به اسلایدر بازگشته پیوند داخلی را انتخاب می کنید و بر روی گزینه “تنظیمات” در فیلد “پیوند/تنظیمات”  کلیک کنید، حال از صفحه باز شده “یک محصول (فروشگاه ساز)” را انتخاب و اطلاعات عملکرد محصول را در اینجا وارد می کنید. اگر بخواهید پیوند داخلی به یک صفحه مثلا محتوا باشد کافیست در قسمت تنظیمات نام صفحه را انتخاب کنید.

پیوند خارجی

با انتخاب این گزینه می توانید کاربر را به صفحه ای خارج از اپ منتقل کنید. برای نمونه کاربر می تواند با تاچ تصویر اسلایشو به صفحه ای مربوط به سایت شما منتقل شود. برای این کار پس از انتخاب گزینه ی پیوند خارجی، لینک سایت مورد نظر خود را به همراه https یا http و به صورت لینک در فیلد “پیوند/تنظیمات” قرار دهید. نمونه لینک صحیح: https://appeto.ir

ایمیل

با انتخاب این گزینه می توانید کاربر را مستقیما به صفحه ی ارسال ایمیل منتقل کرده و ایمیل مورد نظر خود را به صورت پیشفرض به عنوان دریافت کننده ی ایمیل قرار دهید تا کاربر بتواند به آسانی برای شما ایمیل ارسال کند. برای این منظور پس از انتخاب گزینه ی ایمیل، ایمیل دریافت کننده را در فیلد “پیوند/تنظیمات” قرار دهید.

شماره تماس

با انتخاب این گزینه می توانید کاربر را مستقیما به صفحه ی تماس موبایل وی منتقل کرده و شماره تماس مورد نظر خود را به صورت پیشفرض به عنوان دریافت کننده ی تماس قرار دهید تا کاربر بتواند به آسانی با شما تماس حاصل کند. برای این منظور پس از انتخاب گزینه ی شماره تماس، شماره تماس مورد نظر خود را در فیلد “پیوند/تنظیمات” قرار دهید.

کد ussd

با انتخاب این گزینه می توانید کاربر را مستقیما به صفحه ی تماس موبایل وی منتقل کرده و کد ussd مورد نظر خود را به صورت پیشفرض به عنوان دریافت کننده ی تماس قرار دهید تا کاربر بتواند به آسانی از کد ussd مورد نظر استفاده کند. برای این منظور پس از انتخاب گزینه ی کد ussd ، کد ussd مورد نظر خود را در فیلد “پیوند/تنظیمات” قرار دهید. نمونه کد: #1*


پیامک مستقیم

با انتخاب این گزینه می توانید کاربر را مستقیما به صفحه ی پیامک موبایل وی منتقل کرده و شماره تماس مورد نظر خود را به صورت پیشفرض به عنوان دریافت کننده ی پیامک قرار دهید تا کاربر بتواند به آسانی برای شما پیامک ارسال کند. برای این منظور پس از انتخاب گزینه ی پیامک مستقیم، شماره تماس مورد نظر خود را در فیلد “پیوند/تنظیمات” قرار دهید.


بدون عملکرد

در صورت انتخاب این گزینه اسلایدشو هیچگونه عملکردی نخواهد داشت.

عملکرد خاص

وقتی “نوع عملکرد” را روی عملکرد خاص قرار دهید و گزینه تنظیمات را بزنید 4 گزینه برگه عملیات، تایید، هشدار و بازگشت را مشاهده می کنید که در ادامه هریک توضیح داده خواهد شد.

برگه عملیات

برای تعیین محتوای برگه عملیات باید یکی از ماژول‌های فهرست استفاده شده در صفحات اپ را انتخاب کنید. در واقع این گزینه لیست صفحات ماژول فهرست انتخاب شده را نمایش می دهد که نمونه آن در اپلیکیشن به شکل زیر می باشد. تصویر زیر عملکرد برگه عملیات را نمایش می دهد که با کلیک بر روی گزینه مورد نظر، محتوای منوی انتخاب شده از زیر باز می شود.

 

تایید

برای نمایش پیام تایید به کاربر می باشد که دارای تنظیمات زیر است.

اپتو

 1. عنوان: عنوان پیام را وارد کنید.
 2. متن: متن پیام را وارد کنید.
 3. متن تایید کردن: متن دکمه تایید پیام را وارد کنید.
 4. متن رد کردن: متن دکمه رد پیام را وارد کنید. با زدن این دکمه پیام بسته می شود.
 5. انتخاب عملکرد یا صفحه: اگر کاربر دکمه تایید را زد چه اتفاقی بیافتد با این گزینه می توانید پیام را ببندید یا حتی کاربر را به صفحه دیگری منتقل کنید.
 6. اطلاعات عملکرد: همانطور که پیش تر گفته شد برای انتقال به یک دسته، محصول یا پست استفاده می شود.

پیام بصورت زیر بر روی صفحه نمایش داده می شود.

اپتو

هشدار

برای نمایش پیام هشدار به کاربر می باشد که دارای تنظیمات زیر است.

اپتو

 1. عنوان: عنوان پیام را وارد کنید.
 2. متن: متن پیام را وارد کنید.
 3. متن تایید کردن: متن دکمه تایید پیام را وارد کنید.
 4. انتخاب عملکرد یا صفحه: اگر کاربر دکمه تایید را زد چه اتفاقی بیافتد با این گزینه می توانید پیام را ببندید یا حتی کاربر را به صفحه دیگری منتقل کنید.
 5. اطلاعات عملکرد: همانطور که پیش تر گفته شد برای انتقال به یک دسته، محصول یا پست استفاده می شود.

پیام بصورت زیر بر روی صفحه نمایش داده می شود.

اپتو

بازگشت

این عملکرد کاربر را به صفحه قبل برمی گرداند.

یکی از کاربردی ترین قسمت ها٬ تب “متن های صفحه” است که می توانید تمامی متن های موجود در اپ را تغییر دهید. یکی از کاربردهای این صفحه برای ساخت اپلیکیشن هایی با زبان های مختلف می‌باشد.

 • این متن ها مربوط به اپلیکیشن می باشد و ارتباطی با پنل مدیریت ندارد.