در حال بارگذاری

اگر صاحب کسب‌وکار و فروشگاه اینترنتی یا سایت تجاری هستید، حتماً تا به‌ حال در مورد اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی و مزایای داشتن اینماد مطالبی شنیده‌اید. همان‌طور که از نام آن پیداست، این نماد می‌تواند گواهی بر صلاحیت و قابل‌ اعتماد بودن سایت اینترنتی شما باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با مزیت‌های دریافت نماد اعتماد الکترونیکی بیشتر آشنا شوید.

مزایای داشتن اینماد

آشنایی با نماد اعتماد الکترونیکی

پیش از بررسی مزایای داشتن اینماد، ابتدا لازم است بدانیم که اینماد دقیقاً چیست و چه معنایی دارد؟ امروزه تجارت و کسب‌وکار الکترونیکی یا اینترنتی بسیار رونق یافته و در میان تعداد بسیار زیاد رقیبان، یکی از عواملی که می‌تواند شما را از سایرین متمایز کند، میزان اعتماد مخاطبین و مشتریان به سایت شما است.

داشتن لوگوی Enamad به این معناست که هویت صاحبان کسب‌وکار مشخص و در صورت بروز مشکل قابل پیگیری است. همچنین محصولات یا خدمات ارائه شده گارانتی دارند و فرایند مرجوع کردن کالا و دریافت پول نیز برای مشتری مشخص شده است.

علاوه‌ بر آن موارد، حریم شخصی و اطلاعات کارت بانکی کاربر محفوظ می‌ماند و کاربر می‌تواند با اطمینان، از درگاه اینترنتی آن سایت برای پرداخت هزینه کالا یا خدمات استفاده کند. همچنین این نماد گویای امنیت آن سایت و نظارت سازمان‌های دولتی بر آن کسب‌وکار نیز هست و صدور این نماد نیز توسط وزارت صنعت و معدن انجام می‌شود. نماد اعتماد الکترونیکی سه نوع مختلف موقت، یک ستاره و دو ستاره دارد.

مزایای داشتن اینماد

اهمیت اینماد در هر کسب‌ و کار اینترنتی

کسب اعتماد مخاطب و مشتری به فروشگاه اینترنتی شما، بالا رفتن نرخ بازدید از سایت و به طبع آن افزایش میزان فروش و درآمد سایت و… از جمله اولین مزایای داشتن اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک است. چنانچه کاربر هنگام بازدید از سایت شما به‌ قصد خرید محصول یا دریافت خدمات مورد نیاز خود، با لوگوی اینماد مواجه شود، اطمینان می‌یابد که فعالیت و کسب‌ و کار شما قانونی است.

 قانونی‌ بودن یک کسب‌ و کار این اطمینان را نیز ایجاد می‌کند که در صورت ایجاد هرگونه مشکلی، امکان پیگیری وجود دارد و همچنین بر فعالیت‌های آن سایت و فروشگاه اینترنتی، نظارت‌های قانونی و دولتی صورت می‌گیرد. از دیگر مزایای دریافت اینماد این است که می‌توانید امکان پرداخت هزینه از درگاه‌های اینترنتی مختلفی را برای مشتریان فراهم کنید. همچنین می‌توانید با اداره پست قراردادی منعقد کرده و محصولات و کالاهای فروخته شده را از طریق پست به مشتری‌های خود تحویل دهید.

برای آنکه اینماد به سایت شما تعلق بگیرد، دارا بودن شرایطی از جمله وجود محصول و کالا برای فروش یا ارائه خدمات به مشتری و محدود نبودن فعالیت سایت به تبلیغات واجب است. همچنین کامل بودن اطلاعات محصول و درج شدن آن‌ها در سایت، قانونی‌ بودن سن متقاضی، تأیید صلاحیت فروشگاه اینترنتی و کسب‌وکار متقاضی و… لازم است.

مزایای داشتن اینماد

مزایای داشتن اینماد برای فروشگاه‌ها و سایت‌های تجاری

پیش از این برایتان اهمیت کلی داشتن نماد اعتماد الکترونیکی را شرح دادیم. اما مزایای داشتن اینماد علاوه بر جلوه قانونی و حقوقی که به کار شما می‌بخشد، شامل موارد دیگری نیز هست که در این قسمت به طور کامل برایتان شرح می‌دهیم.
دریافت لوگوی اینماد علاوه بر اینکه گواهی است بر رسمی و قانونی‌ بودن سایت و فعالیت‌های شما، مانع از سو استفاده رقیبانی با کسب‌وکارهای مشابه خواهد بود. این نماد برای فروش محصولشان با استفاده از نام شما و اعتبار فروشگاه یا شرکت شما مانع می‌شود.
مزیت دیگر آن، حفظ امنیت مبادلات و معادلات و نیز حفظ اطلاعات شرکت، اطلاعات مالی کاربر از جمله اطلاعات کارت بانکی وی، اطلاعات شخصی کاربر مانند رمز عبور ورود به سایت و… است. تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم، اطمینان و اعتماد مخاطب شما را حفظ می‌کند و در نتیجه میزان بازدید و ترافیک سایت، تعامل مشتری با سایت فروشگاهتان و در نهایت فروش و سود مالی شما افزایش می‌یابد.

مزایای داشتن اینماد تنها کسب‌وکارها و تجارت‌های کلان را شامل نمی‌شود. کسب‌وکارهای کوچک و خرد نیز می‌توانند برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک اقدام کنند. چنانچه حداقل معیارها و شرایط لازم از جمله میزان معینی از تراکنش ماهیانه را داشته باشند، نماد موقت به آن‌ها تعلق می‌گیرد. نماد موقت سریعاً صادر می‌شود و صاحب آن فروشگاه یا سایت باید در زمان مشخصی پس از عبور از سطوح مشخص شده تراکنش، برای دریافت نماد ستاره‌دار اقدام کند.

کسب‌وکارهای کوچک که هنوز مشتری‌های زیادی ندارند و شناخته شده نیستند، مهم‌ترین اقدامی که برای جذب مشتری می‌توانند انجام دهند، این است که برای دریافت اینماد اقدام کنند. بدین صورت به کاربر و مخاطب نشان دهند که با وجود نو پا بودن کسب‌وکار، قابل‌اعتماد هستند و فعالیتشان شکل قانونی دارد.