در حال بارگذاری

نگاهی به هدست واقعیت مجازی الهام‌گرفته از (ایکس باکس) انقلابی در دنیای VR

متا می‌گوید با همکاری مایکروسافت هدست واقعیت مجازی جدیدی با الهام از ایکس‌باکس تولید می‌کند.
متا، مالک اینستاگرام و واتساپ و فیسبوک، در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که قصد دارد عصر جدیدی برای واقعیت ترکیبی رقم بزند. برنامه‌ی این شرکت شامل اضافه‌کردن سیستم‌عامل Horizon OS به هدست‌های واقعیت مجازی شرکت‌های مختلف است.
متا در بخشی از بیانیه‌اش می‌گوید که قصد دارد در همکاری با مایکروسافت، مدل ویژه‌ای از هدست واقعیت مجازی سری کوئست را با الهام از ایکس باکس بسازد. ظاهراً این هدست قرار نیست نسخه‌ی واقعیت افزوده‌ی بازی‌های Halo یا Forza را ارائه دهد.
مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، در یک پست اینستاگرامی می‌گوید نسخه هدستی که امروز مورد آزمایش قرار می‌گیرد، «با کنترلرهای Xbox و Game Pass از جعبه خارج می‌شود، بنابراین می‌توانید بلافاصله در هر کجا که هستید شروع به بازی روی یک صفحه بزرگ کنید».
نگاهی به هدست واقعیت مجازی الهام‌گرفته از (ایکس باکس) انقلابی در دنیای VR
طبق گفته‌ی متا، همکاری این شرکت با مایکروسافت شامل اضافه‌کردن سرویس استریم Xbox Cloud Gaming به هدست واقعیت مجازی متا است. بدین‌ترتیب، کاربران متا کوئست می‌توانند ازطریق نمایشگر مجازی داخل هدست، بازی‌های ایکس باکس را تجربه کنند.
فعلاً مشخص نیست که هدست الهام‌گرفته از ایکس باکس چه ظاهری خواهد داشت و حتی تفاوت‌هایش با هدستی مثل متا کوئست ۳ را هم نمی‌دانیم. به‌احتمال زیاد این محصول روی بدنه‌اش طرح‌هایی به رنگ سبز خواهد داشت. قیمت هدست واقعیت مجازی الهام‌گرفته از ایکس باکس مشخص نیست.
پس از شکست تلاش‌های مایکروسافت با واقعیت ترکیبی ویندوز، این شرکت در نهایت به سمت همکاری نزدیک‌تر با متا حرکت کرد. دارندگان Quest اکنون می‌توانند از Word، Excel و PowerPoint در VR استفاده کنند، و مایکروسافت و Meta نیز سال گذشته برای آوردن Xbox Cloud Gaming به هدست‌های Quest VR شریک شدند.

Leave a Comment

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.