در حال بارگذاری

طراحی اپلیکیشن Gmail

طراحی اپلیکیشن Gmail تغییر کرد | بهبود رابطه کاربری اپلیکیشن جیمیل

طراحی اپلیکیشن Gmail در نسخه ی جدید منتشر شده بهبود پیدا کرد. در این نسخه از اپلیکیشن جیمیل، قسمتی از رابط کاربری نسخه وب اپلیکیشن جیمیل که پیدا کردن ایمیل های قدیمی را راحت تر کرده بود به طراحی آن اضافه شده است. این بروزرسانی در ابتدا تنها برای نسخه ی اندروید اپلیکیشن جیمیل منتشر شده است.

در طراحی اپلیکیشن Gmail سعی شده تا از فیلتر ها برای پیدا کردن ایمیل های قدیمی استفاده شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، به کمک این فیلتر ها می توانیم اطلاعات زیادی را به جستجوگر ایمیل اپلیکیشن جیمیل بدهیم و مسیر یافتن ایمیل مورد نظر خود را هموار تر نماییم. از فیلتر های موجود اضافه شده به اپلیکیشن ‌Gmail می توان به امکان سرچ کردن متن ایمیل ها، یافتن ایمیل در یک بازه زمانی خاص، یافتن ایمیل هایی که پیوست دارند و … اشاره نمود. همانطور که در تصویر می بینید، این فیلتر ها در زیر نوار جستجوی جیمیل قابل مشاهده و استفاده هستند.

طراحی اپلیکیشن Gmail
طراحی اپلیکیشن Gmail

در ادامه قابلیت های اضافه شده، گوگل در هنگام جستجوی ایمیل، اشخاص ارسال کننده ی پیشنهادی خود را با توجه به متن جستجوی شما نشان می دهد. همچنین امکان جستجو میان پیام های چند ارسال کننده ایمیل به صورت همزمان نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که قابلیت های ذکر شده که در طراحی اپلیکیشن ‌Gmail جدید به آن اضافه شده اند از سال گذشته در نسخه وب اپلیکیشن جیمیل در دسترس بوده اند و حال کاربران سرویس های گوگل، چه کاربران بیسیک و چه کاربرانی که با هزینه سرویس Gsuite را خریده اند می توانند از این سرویس استفاده نمایند.

هنوز خبری از زمان منتشر شدن این بروزرسانی طراحی برای سیستم عامل IOS منتشر نشده است. با این حال به نظر می رسد که این قابلیت به زودی به اپلیکیشن IOS نیز اضافه شود.

Leave a Comment

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.