در حال بارگذاری

در مورد مزایای انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی باید گفت، ابزارها و سرویس‌های Google Play برای کمک به توسعه‌دهندگان برای آزمایش، نظارت و تکرار برنامه‌های خود برای رفع نیازهای کاربران طراحی شده‌اند. ابزارهای مفید تست و تعامل به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا برای ایجاد ارتباطات پایدار و معنادارتر با کاربران خود آزمایش‌های لازم را انجام دهند.

پلتفرم Google Play به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند هنگام بهبود کیفیت برنامه‌ها و بازی‌های خود، با چابکی و انعطاف پذیری بالایی واکنش نشان دهند. ابزارهای عرضه مرحله‌ای، آزمایش بتا و هشدارهای اولیه به توسعه‌دهندگان قدرت می‌دهد تا تجربیات کاربری بهتری ایجاد کنند. در ادامه اطلاعات بیشتری در این باره ارائه می‌کنیم.

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی مزایایی را برای توسعه دهنده و کاربر ایجاد می کند که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

کاهش حجم برنامه

در گوگل‌ پلی اکثر برنامه‌ها کاهش قابل‌ توجهی در اندازه خواهند داشت. به طور متوسط، توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها می‌توانند با 20 درصد کاهش در حجم، برنامه‌های خود را انتشار دهند؛ بنابراین شرایط برای به‌روزرسانی‌ها تا 11 درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین کاربران کمتر تصمیم به حذف برنامه می‌گیرند.

قابلیت نصب و تنظیم روی گوشی‌های مختلف

از مهم‌ترین مزایای انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی این است که برنامه‌های کاربردی توسعه داده شده توسط توسعه‌دهندگان به‌راحتی می‌توانند روی هر دستگاهی نصب و بکار گرفته شوند؛ بنابراین سرعت دانلود و نصب بسیار بالا خواهد بود.

سرعت بالای انتشار نرم‌افزارها

با اجتناب از انتشار چند APK می‌توانید برنامه خود را بسیار سریع‌تر منتشر کنید؛ زیرا گوگل‌پلی از این پس از فرمت AAB برای انتشار اپلیکیشن ها استفاده می کند.

گزارش‌گیری و بهینه‌سازی

در «console Play»، برنامه‌هایی که با چندین بسته منتشر شده‌اند، راهنمایی‌های بیشتری برای گزارش‌گیری و بهینه‌سازی دریافت می‌کنند.

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

مزایای برای توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی

  • Google Play علاوه بر کمک به توسعه‌دهندگان برای توزیع برنامه‌های خود بین میلیاردها کاربر اندروید، به آنها کمک می‌کند تا با راه‌اندازی برنامه‌های پولی، ارائه محتوای دیجیتال یا اشتراک، جریان‌های درآمدی ایجاد کنند؛ پلتفرم‌هایی شامل کارت‌های هدیه، صورت‌حساب مستقیم شرکت مخابراتی، کارت‌های اعتباری و خدمات دیجیتالی مانند PayPal.
  • توسعه دهندگان می‌توانند بر اساس ویژگی‌هایی مانند ویژگی‌های دستگاه (مانند قابلیت‌های AR/VR)، کشور کاربر یا نسخه SDK دستگاه، ویژگی‌های مشروط را در زمان نصب ارائه دهند.
  • توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌جای زمان نصب، بر حسب نیاز، ویژگی‌هایی را نصب کنند، یا ویژگی‌هایی را که دیگر موردنیاز نیستند، حذف کنند. این امکان را می‌توان برای ویژگی‌های جدید به‌عنوان راهی برای جلوگیری از افزایش اندازه برنامه خود در درازمدت در نظر بگیرند.
  • Google Play می‌داند که داده‌های کاربردی برای توسعه‌دهندگان برای بهبود تجربه کاربری و رشد کسب‌وکارشان حیاتی است. این داده‌ها به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا چرخه عمر برنامه خود را درک کنند؛ از نحوه کشف آن در فروشگاه Play، نحوه تعامل کاربران با آن، و اینکه کاربران مایل‌اند برای آن هزینه بپردازند. توسعه دهندگان همچنین برای درک بازخورد کاربران و پاسخ به مشکلات به رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌ها دسترسی دارند.
  • از مهم‌ترین مزایای انتشار اپ در گوگل پلی این است که توسعه دهندگان همچنین به داده‌های انبوه دسترسی دارند تا عملکرد خود را در سراسر اکوسیستم محک بزنند. آن‌ها می‌توانند از طریق کنسول Play، در قالب‌های قابل دانلود و APIها به داده‌ها دسترسی داشته باشند و به طور مستمر برای مفیدتر کردن معیارها سرمایه‌گذاری کنند.
  • از برنامه‌های پولی گرفته تا خریدهای درون‌برنامه‌ای، پلت فرم تجارت جهانی Google Play فروش کالاها و محتواهای دیجیتال را برای توسعه دهندگان آسان می‌کند.
انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

مزایای امضای برنامه گوگل‌ پلی

لازم به توضیح است که این امضا برای استفاده از بسته‌های برنامه الزامی است. در ادامه با این دسته از مزایای انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی آشنا می‌شویم:

  • در صورتی رمز عبور یا کلید عبور خود را گم‌کرده باشید، نگرانی وجود نخواهد داشت. وقتی در Play App Signing شرکت کردید و کلید آپلود خود را گم کردید، می‌توانید هویت خود را با Google تأیید کنید و یک کلید آپلود جدید دریافت کنید. اگر بدون شرکت در Play App Signing کلید امضای برنامه خود را گم کنید، Google هیچ کمکی نمی‌تواند بکند. در واقع، دیگر نمی‌توانید برنامه خود را بروز رسانی کنید.
  • می‌توانید یک کلید عبور ضعیف یا در معرض خطر را به یک رمز عبور جدید ارتقا دهید. برنامه‌های ثبت‌نام شده در Play App Signing در حال حاضر می‌توانند برای شروع استفاده از کلید رمزنگاری قوی‌تر، درخواست ارتقای آن را بدهند.