در حال بارگذاری

واتساپ با قابلیت جدیدش، تلگرام را به چالش می‌کشد

 

پیام‌رسان واتساپ به‌لطف هوش مصنوعی Meta AI ازاین‌پس می‌تواند متن را به‌صورت بلادرنگ به تصویر تبدیل کند.

متا قابلیت تولید بلادرنگ تصویر با هوش مصنوعی را به‌صورت آزمایشی وارد واتساپ کرد. این قابلیت فعلاً برای کاربران آمریکایی در دسترس است و احتمالاً به‌زودی به‌صورت گسترده‌تر منتشر خواهد شد.

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی متا، به محض تایپ کلمات در ابزار Meta AI، این هوش مصنوعی شروع به تولید تصویر می‌کند. با اضافه‌شدن جزئیات بیشتر به متن، هوش مصنوعی واتساپ در لحظه تصویر مدنظر شما را تغییر می‌دهد.

 

واتساپ با قابلیت جدیدش، تلگرام را به چالش می‌کشد

در مثال ارائه‌شده توسط متا، عبارت «یک بازی فوتبال را در مریخ تصور کن» تایپ می‌شود. در حین تایپ‌شدن متن، بازی فوتبال معمولی به سرعت تغییر حالت می‌دهد و در نهایت زمین بازی در سیاره‌ی مریخ به‌نمایش درمی‌آید.

کاربرانی که وارد طرح بتای جدید شده‌اند، برای دست‌یابی به قابلیت مورد بحث باید پس از ورود به سرویس Meta AI در واتساپ، جمله‌ی مدنظر خود را به‌صورت انگلیسی با عبارت Imagine بنویسند.

 

 

بررسی عمیق iOS 18: از هوش مصنوعی تا تاریخ انتشار

 

متا می‌گوید مدل زبانی بزرگ Llama 3 (زیربنای سرویس Meta AI) می‌تواند تصاویر واضح‌تر با کیفیت‌ بالاتر تولید کند و در نمایش متن‌های موجود در تصاویر، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. کاربر می‌تواند با نسخه‌ی جدید Meta AI هر تصویری را که می‌خواهد، متحرک کند.

قابلیت تولید بلادرنگ تصویر، افزون‌بر واتساپ برای کاربران آمریکایی نسخه‌ی وب Meta AI نیز دردسترس قرار دارد. این ویژگی بخشی از مجموعه‌قابلیت‌های جدید متا با تمرکز بر هوش مصنوعی است که امروز برای پلتفرم‌های اینستاگرام، فیسبوک و مسنجر منتشر شده‌اند.

Leave a Comment

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.